Oferta dla przedszkoli

 • Zajęcia z klockami LEGO Education WeDO

  Oferujemy Państwu prowadzenia zajęć z klockami LEGO Education WeDo.

  Klocki LEGO WeDo z serii LEGO Education wykorzystywane są na całym świecie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jako pomoc dydaktyczna w uczeniu programowania.

  Każdy zestaw składa się z klocków i laptopa z dedykowanym oprogramowaniem firmy LEGO. Zestawy z tej serii pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które po podłączeniu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem można wprawić w ruch. Czujniki i silniki zawarte w zestawach wraz z oprogramowaniem umożliwiają dwustronną interakcję zbudowanych zabawek ze światem zewnętrznym. Dziecko układając program komputerowy przy pomocy obrazków może uzależniać sposób jego działania od czynników zewnętrznych takich jak wykrycie ruchu w sąsiedztwie zbudowanego z klocków modelu, czy jego pochylenie, przechylenie.

  Działanie programu dotyczyć może zarówno efektów wizualnych (np. wyświetlenie tekstu na ekranie komputera), jak i fizycznej reakcji modelu (np. poruszenie się elementów zabawki po wykryciu ruchu). Takie możliwości pozwalają zainteresować dziecko zagadnieniami logiki, robotyki, algorytmiki i programowania już na samym początku jego nauki. Dzieci poznają również podstawowe prawa fizyki i mechaniki przy okazji dobrze się bawiąc. Szerokie możliwości zestawu pozwalają dziecku w pełni wykorzystać własną kreatywność w trakcie budowy i programowania modeli.

  Zajęcia z LEGO Education Wedo wprowadzają elementy programowania związane z podstawą programową szkoły podstawowej już od klasy pierwszej. Korzystając z naszej oferty zajęć wprowadzają Państwo innowacje w Waszym przedszkolu.

 • Zajęcia z rytmiki

  Rytmiki nie jest sztuką, nie jest celem w samym sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem.

  Proponujemy prowadzenie zajęć rytmicznych w każdej grupie wiekowej, podczas których w ciągu całego roku szkolnego wprowadzane są piosenki tematyczne związane z planem pracy nauczyciela. Dostosowane są do aktualnej pory roku (wraz z elementami tańców ludowych i współczesnych).

  Oferujemy pomoc w nagrywaniu piosenek oraz udostępniamy własne materiały muzyczne oraz scenariusze imprez okolicznościowych.

  Zajęcia sportowe - gimnastyka ogólnorozwojowa

  Naszym najważniejszym zadaniem jest to, aby każde dziecko było zadowolone z wykonanego ćwiczenia i chętnie go powtarzało. W zabawie kształtujemy prawidłowe nawyki ruchowe i stymulujemy rozwój prawidłowej postawy. Przeciwdziałamy najczęstszym wadom postawy, płaskostopiu, koślawości kolan i skrzywieniu kręgosłupa.

  Zajęcia prowadzone są metodą opowieści ruchowych z wykorzystaniem gier i zabaw oraz przyborów.

 • Zajęcia z klockami konstrukcyjnymi Morphun

  Klocki konstrukcyjne wzbudzają zainteresowanie dzieci i zachęcają do kreatywnego myślenia. Poprzez uwidocznienie efektów własnych działań są doskonałym sposobem na poznawanie logicznego myślenia, tworzenia algorytmów. Są wstępem do nauki programowania.

  Klocki te to praktyczne środki do modelowania i urzeczywistniania pomysłów dzieci, rozwijania ich zdolności manualnych oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. Modele pozwalają dzieciom na odkrywanie elastyczności formy i ruchu. Ważne jest również to, że zabawa klockami konstrukcyjnymi pozwala rozwijać społeczne, komunikacyjne, zespołowe i metodologiczne umiejętności dzieciom. Dają możliwość współpracy w grupie i dzielenia się swoimi pomysłami.

  Klocki Morphun są wyjątkowe łatwe w łączeniu, co sprawia, że dzieci w bardzo krótkim czasie stają się biegłe w budowaniu prostych, a następnie złożonych modeli. Korzystając z zajęć z klockami Morphun wprowadzają Państwo w przedszkolu elementy wczesnego programowania od 3 roku życia. Kontynuacją rozwoju umiejętności są zajęcia z klockami LEGO Education.

  Zajęcia taneczne

  Dzieci w pierwszych latach życia mają naturalną potrzebę ruchu, dlatego zajęcia taneczne dają im możliwość realizacji i ogromną satysfakcję. Zajęcia taneczne dla dzieci dają również olbrzymie możliwości w kierowaniu rozwojem ich osobowości, sprawności psychofizycznej, postaw wychowawczych i kreatywności. Różnorodność form tanecznych umożliwia wprowadzenie tańca dla wszystkich grup wiekowych, na każdym etapie kształcenia.

Facebook
YouTube